Środki na nadmierną potliwość

Wiele osób szczególnie w lecie dotyka problem nadmiernej potliwości. Nie od dzisiaj wiadomo, że pot pot spełnia w organizmie człowieka wiele pozytywnych funkcji takich jak regulacja temperatury ciała, czy usuwanie z organizmu nagromadzonych toksyn powstałych w wyniku procesu przemiany materii, co niewątpliwie w dużej mierze odciąża prace naszych nerek. Ponadto pot utrzymuje w znacznym stopniu właściwy poziom nawilżenia skóry, przy czym chroni ją przed niekorzystnym działaniem drobnoustrojów.

Pomimo tych wielu korzystnych funkcji nadmierne wydzielanie potu dla wielu z nas jest ogromnym problemem i gdy zasady profilaktyki takie jak częste mycie ciała, stosowanie dezodorantów, czy noszenie ubrań z przewiewnych naturalnych tkanin nie wystarczają. Musimy sięgną po bardziej radykalne – skuteczniejsze środki.

Na rynku dostępnych jest wiele antyperspirantów należących do grupy preparatów, przeciwpotnych, które skutecznie zwężają ujście kanalików potowych.

Szczególnie godnym polecenia jest preparat o nazwie Perspirex duńskiej firmy, Riemann&CO. Na polskim rynku dostępny jest również preparat pod nazwą Etiaxil. Posiada on ten sam skład jednak jest jego pojemność jest dwukrotnie mniejsza, a cena o wiele wyższa.

Efekt działania antyperspirantów jest zazwyczaj widoczny po kilku dnia stosowania. Aplikujemy go na czystą i suchą skórę pod pachami,1-3 razy w tygodniu.

Perspirex sprzedawany jest w formie wygodnego roll-on, jego niewielkie wymiary ułatwiają zastosowanie go w dogodnym dla siebie miejscu.

Oprócz kosmyków zwalczających nadmierną potliwość dobre efekty w walce z powyższa dolegliwością daje usuwanie włosków pod pachami. Najbardziej odpowiedni jest do tego krem do depilacji, gdyż stosowanie np. żyletek może spowodować uszkodzenie naskórka i przewlekłą infekcje. Należy również unikać wysokokalorycznych posiłków, kawy, dużej ilości alkoholu czy ostrych przypraw. Gdyż produkty te pobudzają wydzielanie potu. Jeśli po zastosowany antyprespirant nie przyniesie znacznej poprawy należy zasięgną porady lekarza, ponieważ nadmierna potliwość może wynikać z problemów zdrowotnych tj. zaburzenia hormonalne, niewłaściwe funkcjonowanie tarczycy, czy choroby nerek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*