Polocard czy Acard

W 2012 roku doszło do największej transakcji przejęcia na polskim rynku farmaceutycznym. Państwo Polskie będące właścicielem Polfy Warszawa wzięło pieniądze z jej sprzedaży Polpharmie

 

Dzięki temu połączeniu obu firm dało to Polpharmie pozycję monopolisty w przypadku 3 leków, UOKiK dopuściło do transakcji, lecz firmy miały pozbyć się po jednym z produktów spośród tych grup terapeutycznych.

Lek z kategorii OTC, czyli z gruby leków wydawanych bez recepty, który hamuje agregację płytek

będzie musiał być odsprzedany i to będzie budziło najwięcej emocji. Nieważne czy Polpharma odsprzeda własny produkt Polocard albo polfoski Acard nabywca może stać się liderem w tej kategorii.

POLOCARD

polocard3

Chroni przed powstawaniem zatorów oraz zakrzepów, dzięki czemu efektywnie zapobieg

a zawałom serca i udarom niedokrwiennym mózgu. Efektywnie, zapobiega atakom serca oraz udarom niedokrwiennym mózgu, co zostało nieraz potwierdzone w badaniach klinicznych.

Jedyny lek, który występuje w różowej powłoce. Tabletka, dzięki czemu nie rozpada się w żołądku, dzięki czemu zmniejsza podrażnienie żołądka przez kwas acetylosalicylowy.

Opakowanie leku POLOCARD® zawiera 30 lub 60 tabletek.
Cena: ok.  7,90 zł  (60 tabletek)

Acard

acard

Acard przydatny jest do stosowania w celu zapobiegania zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w świeżym zawale serca bądź podejrzeniu świeżego zawału serca, dla osób spośród zarostową miażdżycą tętnic obwodowych.

Środek Acard stosuje się dodatkowo po zabiegach chirurgicznych bądź interwencyjnych na naczyniach, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu oraz niedokrwiennego udaru mózgu i po ich przebyciu, w przeciwdziałaniu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej oraz zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Opakowanie leku Acard zawiera 30 lub 60 tabletek.

Cena około: 7zł (60 tabletek)

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*