Odchudzanie i słodycze

Większość konsumentów zwraca jedynie uwagę na ładne opakowanie preparatu, nie czytając składu i sposobu dawkowania. Nie każdy preparat dozwolony jest dla wszystkich. Osoby z chorą tarczycą powinny być szczególnie przeczulone i każdorazowo konsultować się z lekarzem. Warto pamiętać, że środki odchudzające nie zawsze są skuteczne. Zanim wybierzesz się do apteki po ten „cudowny” preparat, po którym wszyscy spodziewają się cudów, przypatrz się uważnie temu, jak Ty się żywisz i jaki prowadzisz tryb życia.

Osoby otyłe zazwyczaj mają siedzący tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe i żadne tabletki odchudzające tutaj nie pomogą. Niektórzy skarżą się na duży apetyt na słodycze, nie zdając sobie sprawy, że wynika on z uzależnienia od hormonu serotoniny tzw. hormon szczęścia.

Uzależnienie zaczyna się wtedy, gdy za każdym razem, kiedy chcemy poczuć się lepiej sięgamy po słodycze. To właśnie cukier jest główną przyczyną nadwagi, chorób układu pokarmowego, próchnicy zębów oraz cukrzycy. Osobom, które nie potrafią się obejść bez słodyczy , a chcą schudnąć polecany jest chrom, który hamuje uczucie głodu. Można go kupić zarówno w formie gotowej np. w tabletkach ( bez recepty ) lub w produktach np. :w oleju, mięsie indyczym, w kurczakach, brokułach, soku winogronowym, owocach morza, pełnoziarnistym chlebie, serze, jajkach, rybach, sałacie. Robiąc zakupy w sklepie uważaj na produkty typu light. Bowiem często tego typu produkty w rzeczywistości zawierają więcej szkodliwych substancji słodzących od cukru, który jest w pozostałych produktach. Oczywiście nie należy zapominać o obowiązkowym ruchu. Dobrze robią wieczorne spacery z psem około 30 min lub po prostu rezygnuj z windy i rusz piechotą.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*