Emolium do rąk

Mycie dłoni to zasadniczy element codziennej higieny. Regularne mycie rąk może udaremniać wielu infekcjom, usuwa brud i drobnoustroje.

 

Cera dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała:

  • Nie ma gruczołów łojowych przy jednoczesnym występowaniu licznych gruczołów potowych, przez co zwiększona jest utrata wody z naskórka i powoduje to wysuszenie,
  • Skóra jest mało elastyczna przez to że warstwa tkanki podskórnej jest mała

Niezwykle istotny jest tym samym wybór odpowiedniego środka myjącego, zwłaszcza w przypadku skóry suchej, wrażliwej, atopowej lub problemem egzemy.

Cera rąk narażona jest na częsty kontakt z wodą oraz detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego. W efekcie cera dłoni notorycznie ulega podrażnieniu, i dodatkowo zwiększa się jej predyspozycja do reakcji alergicznych, atopowych oraz zakażeń.

Toteż u osób ze skórą alergiczną, szorstką oraz suchą istotne jest mycie rąk łagodnymi środkami, najlepiej o działaniu ograniczającym postęp bakterii, które nie naruszają jej naturalnej bariery hydrolipidowej, sprzyjają szybkiej regeneracji zniszczonej skóry i dostarczają jej substancji odżywczych. Taką substancją nawilżającą jest emolium do rąk. Bardzo dobry preparat polecany przez dużo osób.

emoliumdorak

 

Wybór odpowiednich środków myjących jest szczególnie ważny w pielęgnacji:

  • wrażliwej skóry u dzieci,
  • skóry alergicznej i skłonnej do zmian atopowych,
  • dłoni z egzemą,
  • skóry osób zawodowo narażonych na częste mycie dłoni: lekarze, pielęgniarki, personel żłobków i przedszkoli.

Po umyciu dłoni, każdorazowo, powinno się do tego używać specjalnie dobrany krem emoliencyjny, taki co intensywnie nawilży oraz uelastyczni skórę, natłuści ją, zregeneruje i zapewni ochronę przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*